Будівництво
Будівництво котеджів
Фундамент
Зведення стін
Дах і крівля
Оздоблення фасадів
Генпідрядник
Складання кошторисів
Вікна та Двері
Ремонт
Ремонт квартир
Ремонт офісів
Ремонт нежитлових приміщень
Готові проекти
Ландшафтний дизайн
Проектуваняя ландшафту
Затишний палісадник
Шляхетний парк
Проект "Дворянська садиба"
Ціни на ландшафтний дизайн
Проектування
Архітектурне проектування
Технагляд
Юрсупровід
Експертиза
Питання- Відповідь
Главная :: Будівництво :: Оздоблення фасадів Пошук

Обробка фасадів
Варіантів обробки фасаду нескінченно багато: можна вибрати щось дуже дороге і натуральне, можна - дешевший ерзац-матеріал, який від натурального не відрізнити. Можна орієнтуватися на перевірену роками традицію, а можна зважитися на сміливий експеримент авангардистський ... Чим обробити фасад, щоб було:

а) красиво і сучасно,
б) довговічно й ергономічно,
в) прийнятно за цінами?

Від Ромула до наших днів.

Ось древній, перевірений часом матеріал, який существовует з часів зведення Вавілонської вежі і легендарних Єгипетських пірамід - керамічна плитка. Класичні компоненти для її виробництва - глина, вода, глазур і вогонь. Поєднання цих різних «стихій» дає в підсумку пора-зітельний результат: правильно укладена плитка в кілька разів міцніше залізобетону, вона не деформується навіть при дуже великих навантаженнях, відрізняється підвищеною вогнестійкістю, екологічно чиста, хімічно нейтральна, не реагує на вплив агресивної хімічної середовища. Що до естетичної краси кераміки ... Та хіба стали б застосовувати її настільки широко наші предки, якби кераміка не радувала погляд!

Всю керамічну плитку можна умовно підрозділити на кілька груп, з яких нас насамперед цікавлять керамогранит і клінкер. Як матеріали для обробки фасадів вони мають надзвичайно цінних властивістю - практично нульовим водопоглинанням, а отже, високою морозостійкістю.

Склад керамограніта практично нічим не відрізняється від звичайної плитки: глина, каолін, польовий шпат, мінерали. Втім, на цьому все подібність і закінчується, бо технологія виробництва керамограніта вельми своєрідна. Сировинна маса, змішана з природними барвниками, зазвичай оксидами рідкісноземельних металів, пресується під дуже високим тиском, потім обпалюється при температурі до 1300 ° С. Природно, що при тиску 400-500 кг/см2 в глині не залишається порожнеч і пір, а висока температура перетворює матеріал у осклованих моноліт, який за багатьма експлуатаційними властивостями перевершує навіть натуральний камінь. Тому керамограніт найчастіше розглядають саме як гранітний камінь, створений синтетичним шляхом, а не як кераміку. Він твердий, зносостійкий, екологічно чистий, хімічно інертний. А багата палітра кольорів і відтінків керамограніта, особливо в поєднанні з конструкцією навісного вентильованого фасаду, дає багатющий вибір для дизайнерських рішень.

Що стосується клінкерної плитки, формою і розмірами імітує цегла, її роблять із високоякісної вестфальської глини, яка обпалюється протягом 36 годин при температурі 1360 ° С. (Для довідки: випалення звичайної плитки триває не більше 40 хвилин.) Проте головне - зовсім не в тривалості випалення, а в екструзівном методі виробництва: якщо звичайна плитка штампується, то клінкерна видавлюється, тому її зворотний бік, яка кріпиться до стіни, має форму ластівчин хвіст, за рахунок чого максимально міцно з'єднується з будь-якою поверхнею.

Як і керамограніт, клінкерна плитка відрізняється нульовим водопоглинанням і морозостійкістю. Догляду не потребує. Тонів і кольорів існує майже стільки, скільки у лицьової цегли. Також є кутові, овальні та інші форми, що істотно полегшує кладку. Порадьтеся з дизайнером, архітектором і будівельниками - який з цих гідних і зовні практично не відрізняються матеріалів більше піде фасаду вашого будинку.

Вибираючи кольорову гаму обробки фасаду, слід врахувати й те, як він буде виглядати в темний час доби. Тому потрібно продумати такий спосіб підсвічування фасаду, щоб будинок не втрачав зовнішньої привабливості.

Облицювальна цегла

 

Ще один матеріал, культура споживання якого складалася століттями, - облицювальна цегла. Ні, зараз це вже далеко не той понуро-червоний шматок глини, з якого зовсім недавно зводилися не тільки окремі будинки, але й цілі міста. Сучасне виробництво облицювальної керамічної цегли - це найскладніша комп'ютеризована технологія. У спеціальній тунельної печі цегла випалюють не менше трьох діб при температурі 1100 ° С, у підсумку виходять надзвичайно міцні, здатні пережити століття цеглини самих різних забарвлень, розмірів, форм. Є ідеально гладкі, шорсткуваті, горбисті, ребристі - кому що ближче. Бельгійці, наприклад, виробляють облицювальну цеглу п'ятисот кольорів і відтінків! Погортайте каталог продукції провідних компаній: тут і ніжно-рожеві, що пестять око фасади з цегли, і кипіння-білі, злегка шорсткі, і чорно-червоні, що нагадують тліючий вугілля, і болотно-зелені, які зливаються з навколишнім лісом ...

Дім, складений (точніше, оброблений) облицювальною цеглою з використанням кольорового розчину кладки, виглядає надзвичайно красиво і оригінально. Тим більше що працювати з таким матеріалом - одне задоволення, бо зараз випускають не тільки стандартні прямокутні цеглини, але й фігурні - кутові, радіальні, аркові.

Фасадний оздоблювальний матеріал слід вибирати такий, щоб він виконував не тільки декоративну функцію, забезпечуючи респектабельний зовнішній вигляд будинку, але і служив надійним захистом від впливу зовнішнього агресивного середовища. Оздоблювальний матеріал в ідеалі повинен бути негорючим, довговічним і стійким до атмосферних опадів.

Будинок можна побудувати з естетично непривабливих матеріалів, скажімо, з шлакоблоків, але обробити його облицювальною цеглою, який додасть спорудження дорогий і солідний вигляд. Втім, облицювати можна і каркасно-щитової, і цегельний будинок, поклавши поверх «повнотілої» цегли лицювальний «порожнистий». Однак, захопившись дизайнерськими експериментами, ні в якому разі не можна забувати про те, що 50% тепловтрат йдуть саме через стіни, тому, перш ніж «надівати» на фасад в модну облицювання, його слід утеплити теплоізоляційними матеріалами, які захистять не тільки від перепадів температури, а й від впливу атмосферних опадів і шуму.

Мінераловатний утеплювач кріпиться звичайними фіксаторами і захищається з внутрішньої сторони пароізоляційною плівкою, а між облицювальною цеглою і теплоізоляцією можна залишити повітряний зазор, який стоятиме на перешкоді утворенню конденсату.

Поема у камені

Натуральний камінь в коментарях і особливих рекомендацій не потребує. Звести весь будинок з натурального каменю? Звичайно, це можливо, хоча недешево. Зате який виходить дім! Казка! Будинок з цегли, газобетону або блоків, оздоблений натуральним каменем - мармуром або гранітом виглядає дуже красиво. Натуральний камінь не тільки красивий - він ідеально поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами і має відмінну адгезією. Безумовно, такий будинок простоїть не менше, ніж середньовічні лицарські замки. Але натуральний камінь доріг, з ним складно працювати, до того ж (і в цьому найбільший мінус цього чудового природного матеріалу) він сильно обважнює конструкцію і підсилює навантаження на фундамент.

Як бути, якщо все-таки хочеться кам'яний фасад (або з елементами оформлення з каменю), але природний камінь з тих чи інших причин недоступний? Вихід є - штучний камінь. Назва ця вельми умовно. Як основний компонент для виробництва штучного каменю використовується цемент, таким чином, штучний камінь - це фактично перероблений натуральний. Але оскільки його заповнювачами служать природні матеріали з малою вагою, штучний камінь виходить легше свого природного прообразу, зберігаючи при цьому всі його переваги. Тобто за цілком доступною ціною виходить міцна кам'яна оздоблення фасаду, яка до того ж не обважнює конструкцію.

Штучний камінь профарбовують наскрізь, і відколи, якщо такі з'являться при експлуатації, не страшні. Чи горить він? Ні. Чи можна з ним працювати і всередині приміщення? Зі штучним каменем можна працювати скрізь, на розчин і клей він лягає дуже легко, от тільки доріжки мостити їм не слід. Чи складно викладати кути і арки? Ні, тому що випускаються не тільки прямокутні, але й фігурні камені. Чи є проблеми з транспортуванням? Ні - штучний камінь поставляється у вигляді плиток невеликої товщини, упакованих в ящики.

Вибір штучного каменю воістину величезний, в цьому плані він може змагатися з лицьовою цеглою. І викласти стіну, як у середньовічному замку або Тауері, і імітувати Кордильєри або гірський уступ, і копіювати камінь, що рідко зустрічається в природі, - все можливо. Навіть замовити на фабриці камінь, якого взагалі немає на Землі: зроблять партію який завгодно форми і якого завгодно кольору, взявши за зразок хоч отримані із супутника знімки кам'яної гряди Юпітера.

Як штучний, так і натуральний камінь гарні в поєднанні з іншими фасадними оздоблювальними матеріалами, наприклад штукатуркою.

Зовсім необов'язково перетворювати весь будинок в кам'яну фортецю - можна обробити цокольну частину і віконні прорізи каменем, а всю решту поверхню фасаду обштукатурити. При вдалому дизайн-проект виходить стильно.

Стара пісня на новий лад


Здається, що в оштукатурюванні і фарбуванні стін нічого нового винайти вже не можна. Але це тільки здається! Сьогодні замість стандартної штукатурки розумніше використовувати теплоізоляційні фасадні системи. До стіни за допомогою фіксатора і клейового складу кріпиться теплоізоляція з мінеральної вати, потім - армуюча сітка. В якості оздоблювальних шарів, наносячи на сітку, служать мінеральні або полімерні штукатурки і фарби, палітра яких налічує десятки квітів. При цьому кожен наступний шар повинен мати більш високу паропроникність, ніж попередній.

У чому переваги такої обробки? По-перше, якісні штукатурка і фарба настільки красиві, наскільки й естетичні: вони не вицвітають, не линяють, не лущаться, якщо, звичайно, дотримані всі технологічні процеси. По-друге, утеплювач можна закріпити на будь-яку поверхню - хоч дерев'яну, хоч кам'яну. По-третє, подібна система дозволить вбити одним пострілом двох зайців: ви отримаєте не тільки красивий фасад, але і цілком комфортний температурно-вологісний режим усередині приміщення. Поряд із звичайною штукатуркою при обробці фасадів застосовують і декоративну. Це дозволяє урізноманітнити дизайнерське оформлення будинку і додати зовнішній вид обробки більш дорогими видами.

         
Декоративне оздоблення фасадів


Декоративне оздоблення фасаду - найважливіша складова комплексу фасадних робіт.


Їли вам важко у виборі матеріалу для декоративного оздоблення фасаду, не знаєте як краще реалізувати свої ідеї, звертайтесь до нас. Фахівці і дизайнери фірми "СІЕНДЖІ" допоможуть в будь-якій ситуації.


Декоративне оздоблення ведеться на заключній стадії будь-якого будівництва, тому саме від неї залежить те, наскільки красиво буде виглядати ваш будинок.


Але поряд з чисто зовнішньої, декоративної функцією, оздоблення виконує ряд найважливіших завдань по захисту систем вашого будинку від несприятливих факторів, тому до матеріалів, використовуваних в зовнішній, декоративній обробці пред'являються найжорсткіші вимоги.


Існує кілька видів захисно декоративного оздоблення фасадів. Перш за все ці роботи розрізняються по виду застосовуваних матеріалів, а саме:

• декоративний камінь. Мабуть, самий невибагливий матеріал. Однак декоративний камінь так само вимагає найвищої кваліфікації як дизайнера, що включає в композицію камінь, так і робочих втілюють його проект в реальність.
• декоративні елементи з пінополістиролу. Застосування цього матеріалу для декоративного оздоблення фасаду дозволяє значно спростити багато технічні питання, пов'язані з обробкою, і цілком зосередити увагу на втіленні найсміливіших ідей і рішень, які обмежуються лише фантазією.
• фасадні штукатурки. Застосовуються в різних поєднаннях і фактурах. Для зовнішніх робіт застосовуються спеціальні штукатурки: фасадна штукатурка. Прикладом фасадної штукатурки є матеріал вироблений шведським концерном TERRACO (є світовим лідерів у виробництві широкого спектру будівельних оздоблювальних матеріалів):

 


               • Готова шпаклівка для фасадних і внутрішніх робіт, фінішна шпаклівка
               • Тонкошарова штукатурка декоративна для фасадів та інтер'єрів
               • пастоподібний плитковий клей або клей для плитки на цементній основі
               • Кольорова затерла для швів
               • Гідроізоляція різних поверхонь будівель, гідроізоляція приміщень з підвищеною вологістю.

Декоративне оздоблення фасадів за увазі процесів, що застосовуються при виробництві фасадних робіт, так само може бути розділена:


• Мокрі фасади. Тобто фасади, при виробництві яких застосовуються процеси, пов'язані з водою. Виходячи з цього, процес бетонування фундаменту можна віднести до мокрих;
• Пристрій вентильованих фасадів. При таких видах робіт старий фасад будівлі закривається плитами (гранітними, скляними, фібробетона і т.п.). Між новим фасадом і старими стінами утворюється простір, який можна вентилювати і підтримувати в ньому оптимальні умови. Саме тому такий тип фасадів називається вентильованими. Докладніше читайте зовнішнє утеплення та утеплення фасадів;


Так само оздоблення фасадів розрізняється по виду утеплювача, що застосовується при виконанні фасадних робіт. В даний час найбільш поширені:


• Пінополістирольний утеплювач;
• мінераловатних плит.


Як ви переконалися, є багато різних способів декоративної обробки будинку. Фахівці фірми "СІЕНДЖІ" допоможуть вам розібратися вам у всьому різноманітті цього виду будівельних робіт і вибрати найбільш оптимальний варіант. Декоративне оздоблення фасадів перестане бути для вас непосильним завданням!
   

Декоративні елементи фасадів


Декоративні елементи фасадів набувають у сучасному будівництві все більшого значення. Похмурі і одноманітні фасади пішли в минуле, в моді оригінальність - використання декоративних елементів може надати неповторний архітектурний вигляд як будуються, так і будівлі, що реконструюється.


Декоративні елементи фасаду можуть бути представлені як традиційними елементами: карнизи, сандрики, наличники, відкоси, балюстради, колони, пілястри, бази, капітелі, фільонки, замкові камені, рустовие камені, цокольні камені ... так і виконаними на замовлення оригінальними виробами.
За способом виробництва робіт по влаштуванню декоративні елементів фасадів їх можна розділити на два види:


• монолітні;
• накладні;


І та і інша група має як свої переваги, так і недоліки.


Монолітні декоративні елементи фасадів виготовляються в процесі будівництва (рідше ремонту) будинку за допомогою спеціально виготовленої опалубки для бетонних форм. Опалубку встановлюють у необхідному місці і заливають підготовленою сумішшю, після затвердіння отримують необхідний елемент декору. Моноліт дозволяє втілити в життя найсміливіші ідеї архітекторів і декораторів, виконати фасад будь-якої складності - можливості його використання практично безмежні. Це вельми надійний і довговічний вид декоративних елементів. При цьому виробництво таких робіт досить трудомістка й витратна.


Накладні декоративні елементи фасадів надходять на будівництво в готовому вигляді і, за допомогою спеціальних пристосувань, у відповідності з дизайн-проектом кріпляться до стіни. Це більш легкий спосіб виробництва робіт, що дозволяє, до того ж, змінити стиль і архітектурний вигляд будинку, що часто використовується при ремонті і реконструкції.


Протягом тривалого часу в будівництві використовувалися накладні елементи декору, виготовлені з гіпсу, крихкого та недовговічної матеріалу, в даний час вони практично не застосовуються. Потім на зміну їм прийшли вироби з різних видів бетону і штучного каменю (особливого полімербетону з натуральними наповнювачами і барвниками). Ці матеріали виготовляються в заводських умовах методом лиття (процес затвердіння відбувається в спеціальних формах) або методом пресування особливих напівсухих сумішей. Декоративні елементи з перерахованих вище матеріалів традиційно прийнято називати ліпниною. На відміну від гіпсової ліпнини, декоративні елементи з бетону і штучного каменя володіють рядом позитивних якостей, таких як стійкість до корозії, впливу атмосферних явищ, міцність і довговічність - вони не вимагають реставрації протягом тривалого часу. Ці декоративні вироби відрізняються відносною простотою та зручністю монтажу. Ліпнина добре поєднується з багатьма іншими матеріалами для обробки фасадів, може імітувати натуральний камінь. Роботи з декоративного оформлення фасаду за допомогою таких елементів можна зробити якісно і в короткі терміни. Це досить міцні вироби. При цьому ці матеріали мають і низку недоліків, основним з яких є їх велику вагу - стіни повинні бути розраховані на значну додаткове навантаження, самі елементи декору потребують особливо надійного закріплення на стінах, що ускладнює проведення робіт і веде до їх подорожчання. До недоліків можна віднести й те обставина, що вибір елементів декору може бути обмежений певною номенклатурою, але ця перешкода не є непереборним - за бажанням замовника можуть бути виготовлені і нестандартні вироби, правда, коштувати це буде трохи дорожче.


Альтернативою, що прийшла на зміну важкої ліпнині, є декоративні елементи фасадів із сучасних матеріалів - склопластику, різних пластмас і пінопластів.


Найбільше поширення в даний час отримали вироби з пінополістиролу, виготовлені методом терморезанія. Основна їх гідність в порівнянні з матеріалами, що застосовувалися раніше, це те, що зовні виглядає так само масивно і солідно, вони мають малу вагу, що істотно знижує навантаження на стіни, значно спрощує їх установку, дозволяючи заощадити час і скоротити витрати. Вигідно відрізняє ці елементи декору і їх порівняно невелика вартість. Вони дещо поступаються в міцності традиційних матеріалів, але мають достатній її запасом для довготривалої і надійної безремонтної експлуатації. За зовнішнім виглядом новий матеріал не тільки не поступається своїм попередникам, а й кілька перевершує їх завдяки своїй пластичності. Фігурне різання дозволяє виконати з пінополістиролу будь-який декор, відповідний задумом архітектора і побажанням замовника. Притому, що вироби з пінополістиролу мають достатньо високу антикорозійну стійкість, вони вимагають спеціального захисту від впливу атмосферних явищ і механічних пошкоджень. Тому на такі елементи декору наноситися спеціальний захист, що представляє собою кількох шарів полімерного клейового складу, армованих скловолокном. Потім на вироби наноситься тонкий шар штукатурки і фінішне покриття.
У зв'язку зі зрослим попитом на нетипові фасади значно підвищився інтерес і до декоративних елементів фасадів, що дозволяє додати будь-якому будинку ексклюзивний вид. До декорування фасаду варто поставитися з особливою увагою - це «обличчя», візитна картка будь-якої будівлі. Тому необхідно звернутися до фахівців, які нададуть вичерпну інформацію про матеріали і технології, у відповідності з вашими побажаннями підготують дизайн-проект, підберуть або виготовлять необхідні в конкретному випадку елементи декору, якісно та в строк вироблять роботи з монтажу - всі ці послуги вашій увазі готова запропонувати фірма «СІЕНДЖІ»!


Універсальна синтетика

Першим номером у цьому ряду обробних матеріалів значиться вініловий сайдинг, що представляє собою панелі з полівінілхлориду, що імітують дощаті обшивку внахлест. Форма і товщина панелей різних виробників - різна, довжина - найчастіше 3,5-3,8 м, ширина - від 20 до 25 см. З одного боку вони мають отвори для прошивки цвяхами і замковий виступ, що забезпечує їх зчеплення один з одним, з іншого - загнуті усередину, і цей загин є «у відповідь» частиною їх замку. При монтажі внахлест замкова частина верхньої панелі входить у зачеплення з виступом нижній панелі.

Сайдинг - екологічно чистий, не вимагає спеціального догляду, довговічний матеріал (справно служить до півстоліття), який витримує різкі перепади температури, не горить і не вигорає на сонці. Монтується на будь-яку поверхню - будь то цегли, дерево або газобетон. При цьому фасад повинен бути вентильованим і утепленим - інакше в нашому регіоні не можна.

Оскільки до вінілового сайдинга додається повний комплект добірних елементів - від кутів і відливів до віконного обрамлення, - з його допомогою можна реалізувати будь-який дизайн-проект. Це дуже зручна «одяг» для фасаду, оскільки з часом його можна змінювати. Наприклад, набрид через кілька років сонячно-жовтий колір панелей - зняли їх і поставили яскраво-помаранчеві. Або зелені. А можна білі - у кольорах обмежень немає. З фібробетонів подібні метаморфози неможливі: він встановлюється раз і назавжди.

Оцінивши вініловий сайдинг, перейдемо до поліпропіленовим облицювальною панелям, які виготовляються з поліпропіленових смол зі спеціальними добавками. Вони міцніше традиційного сайдінга і за фактурою імітують натуральні оздоблювальні матеріали - камінь, облицювальна цегла, дранку. Це та сама «одяг для фасаду», яку при бажанні можна взяти з собою після продажу будинку: панелі легко знімаються зі старого місця і без праці встановлюються на новому.

Дуже добре виглядають фасадні панелі на основі керамічної клінкерної плитки і пінополістиролу, що володіють усіма необхідними властивостями для створення надійної ізоляції. Фасад, облицьований такою системою, забезпечує необхідну теплозахист, не потребує ні водовідштовхувальним просочення, ні в регулярній чищенні.

Пінополістирол формується одночасно з клінкерної плиткою, тому клінкер як би утоплювати в ньому і виходить дуже красива, легка і надзвичайно міцна фасадна плита, яка без проблем монтується на будь-яку основу (бетон, пінобетон, цегла, каркасні стіни) за допомогою надійних кріпильних букс. Посилення фундаменту при цьому не потрібно: один квадратний метр облицювання з затіркою важить не більше 25 кг. Така фасадна система містить всі необхідні складові: стандартні панелі, кутові елементи, обрамлення вікон і дверей. Використовувати цей метод облицювання можна не тільки для споруджуваних, але і для готових будинків. Стандартна товщина пінополістиролу, що використовується в системі, - 60 мм, але може бути 80 і 100 мм.

І звичайно ж, не можна не згадати склопластикові панелі, що імітують натуральні оздоблювальні матеріали, але дуже легкі, стійкі до перепадів температури, не схильні до дії агресивного зовнішнього середовища.3 Червня, 2011 
...

27 Травня, 2011 
...

20 Травня, 2011 
...

13 Травня, 2011 
...

10 Травня, 2011 
...
|  Вартість робіт   |   Послуги   |   Фотогалерея   |     |   Новини   |  
Copyright 2009 В© PBC.
   
АИМ ПаНов - Раскртука сайта